Zapalenie nerek

Kamienie nerkowe | Kamica nerkowa | Bóle nerek | Choroby nerek | Ból i problemy przy oddawaniu moczu | Zapalenie | Usuwanie kamieni

Zapalenie nerek

Częstą chorobą układu moczowego jest zapalenie nerek Najczęściej atakuje ona kobiety ze względu na budowę ich ciała. Powodują ją bakterie (Escherichia coli).Bakterie te przenoszą się na wylot cewki moczowej podczas wypróżniania. Początkiem choroby jest stan zapalny w okolicach cewki moczowej. Potem przenika on do miąższu nerek. Pojawiają się bóle w okolicach lędźwiowych jak również osłabienie, gorączka, zmiany w morfologi krwi. Następuje podniesienie ilości procentowej mocznika i kreatyniny. Mocz może zawierać również cukier, białko, krwinki. Oprócz badań krwi zapalenie nerek można stwierdzić poprzez badanie USG nerek Jeżeli chory odczuwa pieczenie podczas oddawania moczu, bóle w okolicach podbrzusza to świadczy to o zapaleniu nerek jak również pęcherza moczowego. Badanie jakie powinien zrobić lekarz to posiew moczu, który wykryje rodzaj bakterii, która odpowiada za stan zapalny. Mocz oddany do badania powinien być w sterylizowanym naczyniu, nie powinien być przetrzymywany długo i powinien być wzięty ze środkowego strumienia. Następnie lekarz sprawdza na antybiogramie jakie antybiotyki skutkują na te rodzaj bakterii i zaleca je pacjentowi. Nie należy podawać choremu na zapalenie nerek antybiotyku bez posiewu ponieważ gdy lek jest niewłaściwy może to spowodować zainfekowanie dalszej części organizmu , osłabienie odporności pacjenta i dalsze zagrożenie zdrowia.

Kłębkowe zapalenie nerek

Jest to choroba, która ma podłóże immunologiczne. Wywołują ją paciorkowece powodujące anginę, zapalenie ucha, gardła, węzłów chłonnych, ropne zakażenie skóry. Jeżeli organizm jest zakażony prze te bakterie uszkadzają się śródbłonki naczyń i produkowane zą przeciwciała.Te same bakterie uszkadzają naczynia włosowate budujące kłębuszki nerkowe powodując zmiany zapalne. Nie da się określić częstotliwości występowania tej choroby bo w wielu przypadkach ma lekki przebieg kliniczny. Najwięcej zachorowań występuje między 6 a 11 rokiem życia gdyż wtedy dzieci często zapadają na anginę, zapalenie ucha czy gardła. Istnieje kilka postaci kłębuszkowego zapalenia nerek. Klasyfikowanie jest możliwe dzięki biopsji nerki lub mikroskopii elektronowej.



Bezpłatne porady jak pokonać problemy z nerkami

Masz problem z nerkami?
Kolki nerkowe, zapalenie, kamienie, piasek?
Chcesz się pozbyć problemu?
Wpisz tu swój adres e-mail i imię.
Otrzymasz dzięki temu kilka bezpłatnych porad przez e-mail
na temat przyczyn i leczenia schorzeń nerek.

Imię:
E-mail:

Zamkniecie

    



Inne informacje o zdrowiu:
Portal o zdrowiu
Choroby cywilizacyjne
Irydologia - diagnoza z tęczówki oka
Atopowe zapalenie skóry




Sposób na kamienie nerkowe i choroby nerek:

choroby cywilizacyjne - Choroby cywilizacyjne

To jest poradnik, którego szukasz. Dowiesz się z niego (między innymi) jak poradzić sobie z kamieniami nerkowymi za pomocą naturalnych kuracji ziołowych - dzięki temu poradzisz sobie z problemem kamieni nerkowych. Poza tym dowiesz się duuużo więcej o naturalnym leczeniu chorób cywilizacyjnych i zapobieganiu im.

Zobacz jak sobie poradzić z kamicą nerkową

"Książka dr. Jacka Roika, człowieka niezwykłego, niezwykle skromnego, z ogromnym, ponad dwudziestletnim doświadczeniem w profilaktce zdrowotnej, najlepszego lekarza Małopolski w 2005 r. jest "przebudzeniem! Nie tylko pozwala, ale wręcz prowokuje do innego spojrzenia nie tylko na współczesny świat, zagrożenia cywilizacyjne, ale niesie ogromne przesłanie humanistyczne. Jest to książka, która daje światło, jest drogowskazem do nowej jakości życia." - Zobacz więcej...


Często konsekwencją choroby nerek jest dna moczanowa. Kiedy nerki nie filtrują odpowiednio, kwas moczowy odkłada się w naszym organizmie i krystalizuje. Nieleczona dna moczanowa powoduje ataki i groźne konsekwencje dla kości, stawów oraz układu krążenia. Jeżeli masz dnę moczanową w tej książce przeczytasz jak zmniejszać częstotliwość ataków i im zapobiegać.
Dna moczanowa

© 2008-2024 DoZdrowia.com | Polityka prywatności